Kategoria e Parë drejt fundit, Bylis drejt…promovimit

Diktuar nga redukutimi i javëve derisa të shkohet te e 30-ta Kategoria e Parë ka marrë rëndësi maksimale për shumë nga klubet në garë.

Me Bylis thuajse të promovuar në Superiore, Erzeni lipset të bëjë kujdes sot në Lushnje pasi Korabi pritës sot ndaj Apolonisë, mund ta vendosë në presion.

Në fund dy ndeshje që pritet ti japin frymëmarrje Pogradecit dhe Turbinës pas si cerrikasit ashtu dhe pogradecarët aktualisht në zonën play out do të presin të fundit Maliqin e Shkumbinin. Ka garë edhe për zonën play off të skuadrave nga vendi i 3-të deri te i gjashti.

Java e 27- Kategori e Parë

Ora 15:00

Besa -Butrinti

Besëlidhja -Tomori

Bylis- Tërbuni

Korabi- Apolonia

Burreli- Vora

Lushnja- Erzeni

Pogradeci- Shkumbini

Turbina- Maliqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!