Bylis e Erzeni drejt elitës…

Në Pezë, Vora pret Korabin sot pa trajnerin Mërgjyshi të shkarkuar pas barazimit me Lushnjën.

Kampionati i Kategorisë së Parë me të gjitha ndeshjet me start sot orën 15:00. Bylisi i vendit të parë udhëton drejt Korçës për tu përballur me Maliqin e vendit të parafundit.

Ndërkaq, Erzeni i dyti në tabelë, luan në shtëpi kundër Butrintit që po lufton për qëndrim.

Apolonia pret Pogradecin ndërsa në ‘Ismail Xhemali’ të Pukës, Tërbuni- Besëlidhja një duel rajonal me pritshmëri të lartë. Në Lushnjë dhe në Pezë dy takime me rivalitetin e padiskutueshëm mes tyre.

Me 5 javë nga fundi, Bylis dhe Erzeni kryesojnë me diferencë nga vendi i tretë (respektivisht 8 dhe 6 pikë nga Korabi i treti).

Java e 26-të Kategoria e Parë:

Apolonia- Pogradeci

Erzeni- Butrinti

Vora- Korabi

Maliqi- Bylis

Lushnja- Burreli

Shkumbini- Turbina

Tërbuni- Besëlidhja

Tomori- Besa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!