Bylis një hap larg rikthimit, Erzeni gjithashtu…

Bylis dhe Erzeni ecin të sigurtë drejt Superiores. Dy skuadrat kryesuse i fituan takimet e javës së 26-të të Kategorisë së Parë.

Ballshiotët në kompleksin e Korçës mundn maliqin 0-4 ndërsa shijakasit në ‘Tofik Jashari’ kaluan 3-1 ekipin e Butrintit. Fiton edhe Tërbuni ndaj Besëlidhjes e Korabi në Pezë ndaj Vorës.

Apolonia vuan por në fund triumfon me Pogradecin. Lushnja dhe Turbina bëjnë detyrat duke marrë nga tri pikë. Finalja dramatike në Berat i shkoi vendasëve teksa shënuan dy herë në minutat e fundit për 2-0 ndaj Besës.

Shifrat e javës së 26, Kategoria e Parë:

Apolonia- Pogradeci 2-0

Erzeni- Butrinti 3-1

Vora- Korabi 1-2

Maliqi- Bylis 0-4

Lushnja- Burreli 2-0

Shkumbini- Turbina 2-3

Tërbuni- Besëlidhja 1-0

Tomori- Besa 2-0 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!