Shtylla e Uzunit dhe “dy të shtëna” në shtesë, derbi i Seviljes

Lorient -Sent Etien nga 0-2 në minutën e 22-të të pjesës së parë përfundon 6-2 në favor të skuadrës vendase. Ndeshje e Ligue1 java e 31-të. Asnjë koment me tej.

La Liga, Uzuni ushtron presion te portieri i Seviljes në të 84′ ndërsa shifrat ishin 2-1. Fiton një rivënje anësore. Aksioni pason me topin që rigjen Myrto Uzunin në hyrje të zonës, goditja dhe sfera që prek shtyllën e del jashtë.

Në të 88′ korrne për Granadën gol i Diaz për 2-2. Koha shtesë prej 9 minutave ofron dy gola të tjerë në këtë derbi andaluzian. Ata i përkasin Seviljes e cila shënon në të 93 dhe 99′-ën. Final 4-2.

Njukasëll në Premier League kalon 1-0 skuadrën e Uolves duke marrë tri pikë deçizive pr qëndrimin. Qymyrxhinjtë kishin tri humbje radhazi./Sportiim.al/