KOKSH hedh idenë e rikthimit të …basteve

Të premten 8 prill, KOKSH ka njoftuar një takim me të gjitha Federatat Sportive anëtare të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar duke orientuar federatat për pikat që pritet të diskutohen.

Grantet e Sportit dhe rihapja e kompanive të basteve sipas njoftimit do të jenë temë në atë takim eventual.

Nëse do të gjëndet dakortësia për pikën e dytë, atë të lejimit të basteve sportive të cilat ulen qepenët 4 vite më parë deomos që propozimi do ti bëhët qeverisë.

Buxhetet e dobëta akoluar në sport ndikuar dhe nga faktorë të jashtëm si pandemia apo kriza e luftës në Ukrainë pritet të ndikojnë në vendimmarrje.Për ta raportuar është abcnews.al./Sportiim.al/

.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!