Korabi në “luftë” me dëborën para Pogradecit

Korabi-Pogradeci dhe Maliqi-Tomori janë dy takimet e mbetura të Kategorisë së Parë të javës së 22-të në program nesër.

Do të luhen sipas programit në Peshkopi dhe në Korçë mirpo rikthimi i reshjeve të dëborës, duket se ka sjellë një tjetër situatë të vështirë.

Në Peshkopi, aty ku dhe skuadra e Artan Mërgjyshit pret liqenorët e Abazajt, besojnë se pas zhvillimëve të javës, një biletë për në Superiore edicionin e ardhëshëm kur në lojë janë dhe 8 javë (9 për dibranët) është e arritëshme.

Korabi i plotë dhe nëse fiton ndaj Pogradecit e dërgon në -7 diferencen me dy të parat Bylis dhe Erzeni.

Megjithatë më parë duhet ndjekur situata me kushtet klimaterike pasi fusha orët e fundit është mbuluar totalisht nga dëbora. Në fakt menjëherë në terren personat përgjegjës me mjetet borëpastruese.

/Fatmir Zhuzhi-Sportiim.al/

(Kliko mbi link për të parë pastrimin e dëborës)

https://www.youtube.com/shorts/rw5s12sc8RE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!