Zvezda zhdëp Partizanin dhe i afrohet me dy pikë

Sklandali: Tifozët e ‘Yllit të Kuq’ në tribuna të stadiumit “Rajko Mitic” kanë vënë ngjyra të ngjashme me ato të flamurit ukrainas, mbi të cilët kanë formuar kryqe dhe gurë varresh.

Derbi i madh i Beogradit mes Crvena Zvezdës dhe Partizanit gjithnjë i ndjerë i luftuar e për më tepër i paparashikueshëm.

Sot në duelin mes tyre me skuadrën e Dejan Stankoviç si pritës, gjithçka u vendos në pjesën e parë.

Ekipi i Zvedës shënoi dy gola në të 29′ dhe 42′ duke mbyllur praktikisht takimin. Omoijuanfo dhe Katai, autorët e golave.

Në pjesën e dytë, me tensionin gjithnjë prezent, situata u agravua kur për bardhezinjtë e Partizanit, Zdjelar u përjashtua nga kartoni i dytë i verdhë.

Kështu, Crvena Zvezda arrin të hapë çështjën titull pasi tani, gjëndja në tabelë është 65 me 63 pikë për bardhezinjtë. Në kampionatin elitar serb, janë zhvilluar 24 javë.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!