Tenis/ Finale: Rafa Nadal fitues i ‘AusOpen’

Pas një supersfide në finale të Autralian Open mes Nadal dhe Medvedev, tenisti spanjoll fiton me përmbysje nga 0-2 në 3-2.

Nadal- Medvedev 3-2 (2-6, 6-7, 6-4, 6-4,7-5)

Finalja e meshkujve në orbitën e madhe të tifozerisë në Melburn dhe gjithë botën. Spanjolli Rafael Nadal dhe rusi Danil Medvedev në një beteje të jashtëzakonshme…

Nadal luan finalen e tij të gjashtë në Melburn, ndërsa e ka fituar vetëm në 2009-ën. Rafa Nadal ndjek Slamin e 21-të në karrierë.

Medvedev është në finale në Melburn për të dytën herë radhazi, i katërti në nivel Grand Slam: ai fitoi titullin e fundit në Nju Jork 2021.

Katër precedentë mes tyre, me spanjollin nga Majorka që udhëheq 3-1, përfshirë suksesin në aktin e fundit të US Open 2019, kur Nadal fitoi 3-2 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!