E rrallë/ Medvedev i hakërrehet gjyqtarit, më pas falje…

Rusi Danil Medvedev humbi toruan gjatë një pushimi në ndeshjen gjysmëfinale të Melburnit për Australian Open që po luante ndaj grekut Stefanos Tsitsipas. Ai u pa një çast duke i bërtitur arbitrit për sjelljen e kundërshtarit dhe babait të tij.

I tërbuar, Medvedev akuzoi arbitrin se nuk e pa momentin teksa babai dhe trajneri i Tsitsipas i jepnin rivalit udhëzime.Diçka që është totalisht e ndaluar gjatë ndeshjeve në këtë dispilinë sportive.

Finalisti për herë të dytë radhazi në Australian Open e humbi setin e dytë, duke filluar t’i bërtasë gjyqtarit Jaume Campistol.

Në fund kur ndeshja përfundoi dhe Medvedev siguroi finalen (3-1) ai i kërkoi të falur gjyqtarit.

Video:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!