Gega, kampione në ‘borë e në shi’

Udhëhoqi garën deri në metrat e fundit, irlandezja e parakalon në Mançester.

Nga Kenia aty ku u përgatit së fundi, atletja shqiptare Luiza Gega pas pushimëve disa ditore në Tiranë, drejt e në Angli. Për të hapur zyrtarisht aktivitetet e saj sportive për vitin 2022.

Gega fluturoi dhe garoi në Mançester (Angli) teksa për Salla të Mbyllura, kampiona shqiptare në 3000 metra, u rendit e dyta. Me 8’47” 53, ( vetëm pak të qintat më shumë se fituesja irlandeze Megin, ia doli të shfaqet mjaft e denjë.

33 vjeçarja ‘Mjeshtre e Madhe’ në sport, bëhët gati për disa aktivitete të sallave të mbyllura. Për t’ja lënë vendin më pas botërorit të Beogradit.

Video gara:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!