Xhokoviç fiton gjyqin por ministri…

Tenisti serb u ndalua në Australi nga autoritetet për shkaqe dokumentacioni dhe i pavaksinuar…

Problemet me situatën Novak Xhokoviç në Australi, duket se shkon drejt zgjidhjes. Sot Gjykata e përfaqësuar me Entoni Kelli e ka hedhur poshtë vendimin e qeverisë së Australisë për të refuzuar hyrjen e tenistit numër 1 në botë në shtetin e ‘kangurëve’.

Ai tha se Xhokoviç duhet të lirohet menjëherë. Të gjitha dokumentat si dhe pasaporta e biletat e udhëtimit ti kthehen tenistit.

Ndërkaq megjithë entuziazmin e mbështetësve të Xhokoviç pas lajmit të mirë dhënë nga Gjykata, sërish pjesëmarrja e sportistit në Australian Open mbetet në pikëpyetje.

Mësohet se avokatët e qeverisë kanë paralajmëruar se ministri i emigracionit vendas ka fuqinë ekzekutive për të rrëzuar vendimin e gjykatës duke e shoqëruar përjashtimin e Novak Xhokoviç me 3 vite larg Austarlisë./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!