Ikën ‘Perandori’, Torino 4 Fiores, Espanjol…

Fatih Terim mbyll karrireën me Gallatasarajin. Perandori që drejtoi 4 herë klubin e famshëm ka drejtuar Turqinë por dhe klube të Seria A si Fiorentina e Milan.

Ai ka fituar 8 kampionate, 3 Kupa kombëtare, 5 Superkupa turke dhe mbi të gjitha Kupën UEFA në vitin 2000. Aktualisht 68 vjeç.

Katër ndeshje në ditën e dytë të Kupës së Kombëve të Afrikës prodhuan shifra teknikë të njëjtë 1-0 ose 0-1. Senegal -Zimbave 1-0, Guine- Malajvi 1-0, Marok- Ganë 1-0 dhe Comoros- Gabon 0-1.

-Një ndeshje sot në Seria A, Torino gjeti një Fiorentinë inekzistente, e mundi thellë 4-0.

-Në La Liga, Espanjol me baren në fushë, u mund që në fraksionin e parë të ndeshjes nga Elce 1-2.

Mançester Junatid pa Ronaldon në formacion, fitoi minimalisht 1-0 ndaj Aston Vilës në një ndeshje për Fa Cup. Goli i shënua në pjesën e parë (8′) nga MikTominaj. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!