Seria A nis sot me 4 ndeshje të anuluara

Kaosi me variantin Omicron menjanë, sot Seria A në fushë për të startuar me ndeshjet e para të vitit kalendarik 2022. Do të ketë duele në Torino, Milano, Rexhio-Emilia, Specia, Xhenova dhe në Romë.

Nga ana tjetër janë anuluar nga ASL lokale takimet e parashikuara në Bolonja, Bergamo, Salerno dhe në Firence.

Kalendari sot me javën e 20-të të Seria A. Në kllapa ndeshjet e shtyra.

Bolonja-Inter 12:30 (anuluar)

Lacio- Empoli 14:30

Specia- Verona 14:30

Atalanta- Torino 16:30 (anuluar)

Sasuolo- Xhenova 16:30

Milan- Roma 18:30

Salernitana- Venecia 18:30 (anuluar)

Fiorentina- Udineze 20:45 (anuluar)

Juventus- Napoli 20:45 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!