Milan shtyp Romën, Napoli del nga “izolimi”, ndal Juven

Me Omicron nëpër këmbë, Milan nxjerr një ndeshje të madhe ndaj Romës në San Siro. Zhiro me penallti, Mesias dhe Rafael Leao, autorët e golave në fitorën 3-1 nga ekipit të Murinjos që shënoi me Toni Abraham.

Barazon Sasuolo me Xhenovan 1-1 ndërsa dueli i Torinos mes Juves dhe napolit u mbyll 1-1. Ishin miqtë që kaluan përpara me golin e Drins mertes në të 23′: Barazoi Kieza në të 53-ën.

Ndërkaq në fushë Rrahmani, Lobotka dhe Zhelinski për të cilët u deklarua se duhej të qëndronin në karantinë pas kontakteve me të infekruarit e Napolit. Sipas rregullorëve në shtetin fqinj, klubi mund të gjobitet nga autoritetet. Vendimi në 12 janar.

Sot Seria A, java e 20-të

Milan- Roma 3-1

Sasuolo – Xhenovan 1-1

Juvetus- Napoli 1-1

Më herët:

Sampdoria- Kaljari 1-2

Lacio- Empoli 3-3

Specia- Verona 1-2 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!