Liverpul përcjell me një gol ikonën e Reds, shqiptarët përballë

Mançester Siti qëndron në krye të kampionatit anglez teksa mundi Uolves 1-0. Arsenal-Sauthempton (Xhaka- Broja ishin për shumë minuta përballë) dha një 3-0 për topçinjtë ndërsa Çelsi fitoi në kohën shtesë ndaj Lids 2-1.

Liverpul-Aston Vila u vendos nga penalltia e Salah në të 67. Stiven Zherard trajneri mik, një ikonë e Reds, vizitoi si kundërshtar sot ish skuadrën. Noruiç- Mançester Junajtid përfundoi 0-1 me një gol të Ronaldos nga penalltia.

Bundesliga luajti 6 duele me takimin kryesor Lajpcig- Gladbah përfunduar 4-1. Bajerni kaloi Mainz jo pa vështirësi.

La Liga fillimisht pa në fushë Espanjol- Levante me shqiptarët Bare- Bardhi përballë. Fitoi me përmbysje Espanjol.

Sakaq Seria A e cila nisi dje me derbin Xhenova- Sampdoria (1-3) sot luajti 3 takime. Në 15:00, Fiorentina-Salernitana 4-0 dhe më pas Venecia- Juventus 1-1. Në mbrëmje Udineze- Milan (20:45) /Sportiim.al/

Premier League:

Mançester Siti – Uolves 1-0

Arsenal-Sauthempton 3-0

Çelsi-Lids 3-2

Liverpul-Aston Vila 1-0

Noruiç- Mançester Junajtid 0-1

Bundesliga:

Lajpcig- Gladbah 4-1

Bajern-Mainz 2-1

Frajburg-Hofenheim 1-2

Hertha-Bielefild 2-0

Bokum- Dortmund 1-1

Volfsburg- Shtutgart 0-2

La Liga
Espanjol- Levante 4-3

Alaves-Getafe 1-1

Valencia-Elce 2-1

Bilbao-Sevilja 21:00

Seria A:

Fiorentina- Salernitana 4-0

Venecia- Juve vijon..

Udineze- Milan 20 45

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!