Botërori i Peshëngritjes, Shqipëria debuton sot…

Shtangistja u rendit e treta në Europianin e Rusisë, sot në Botëror me uniformën kuqezi, i vëllai për Brazilin…

Kampionatin Botëror i peshëngritjes që nisi të martën në Tashkent të Uzbekistanit, do të jetë sot arena e debutimit të sportistëve shqiptarë.

Evangjelia Veli, 30 vjeçe, do të garojë pas pak në kategorinë e peshave 55 kg në Baterinë A.

Ndërkaq, Briken Calja dhe Erkand Qerimaj, do të jenë të imponuar në 10 dhjetor. Elitarët e këtij sporti nga Shqipëria do të garojnë në peshat 73 kg. (afërisht ora 15:00)

Ndërsa më 13 dhjetor, radha për Daniel Godellin dhe Krenar Shorajn, të cilët do të konkurrojnë në Baterinë B të peshave 89 kg./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!