Rangnik merr elozhet e para në Angli

Pankina e parë për Rafl Rangnik te Mançester Junajtid, ka shkuar perfekt. Tekniku gjerman i cili zëvendësoi Solsklajer te ‘Djajtë e Kuq’, duhej të priste golin e Ferd në të 77′-ën për të festuar si një ‘Pancer’.

Disa prej tyre në brendësi kanë gjetur ngjashmëri në debutim mes legjenës Sër Aleks Ferguson dhe gjermanit.

Shtypi anglez i ka thurur lavde sot me titujt:

The Daily Telegraph: “Rangnick revels in ‘perfect’ start to United reign”
The Daily Express: “Class of Fred…glass of red”
Star Sport: “Fred red wine”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!