Arrestohet presidenti i Sampdorias

Presidenti i Sampdorias Masimo Ferrero, u arrestua nga Guardia di Finanza si pjesë e një hetimi nga prokuroria e Paolës, në Kalabri,. Arsyeja sipas mediave italiane lidhet me krime korporative dhe falimentim.

Sipas asaj që mësohet, skuadra e Sampdorias nuk është përfshirë në hetim. Ferrero ndodhej në një hotel në Milano dhe u transferua në burgun në San Vittore, ndërsa për pesë persona të tjerë u caktua arrest shtëpie.

Në një deklaratë, Samp njofton dorëheqjen e menjëhershme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!