Erzeni rikthehet në shtëpi, Bylis provë në Pukë

Erga Kenga

Kategoria e Parë sot me javën e 12-të të saj. Në fushë 14 skuadra për 7 duele. Vora- Burreli spostohet nesër në ‘Internacional’, Pezë-Helmës. Aty ku matjanët do të kenë në timon trajnerin e ri Alert Alcani. Orari i njëjtë, të gjitha takimet në 13:30.

Bylis kryesues me një transfertë të vështirë. Ballshiotët do të vizitojnë Pukën teksa në ‘Ismail Xhemali’ do përballën me skuadrën e Tërbunit.

Ndërkohë në ‘Tofik Jashari’ përpos ndeshjes Erzeni- Lushnja, pritet të ketë dhe “festë”paraprake. Impianti në Shijak pas ndërhyrjes paraprake sot rikthehet i rikonstruktuar.

Duele të nxehta parashikohen dhe në Fier, Berat e Sarandë.

Ndeshjet e javës së 12-të, Kategoria e Parë:

13:30

Apolonia-Korabi

Shkumbini- Pogradeci

Maliqi- Turbina (në Bilisht)

Tomori- Besëlidhja

Tërbuni- Bylis

Butrinti- Besa

Erzeni-Lushnja

Nesër:

Vora- Burreli (në Pezë)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!