Gjilani mund Dritën dhe merr kreun…

Gjilani fiton derbin e qytetit ndaj Dritës në shifrat 1-0 në një sfidë të luajtur për llogari të javës s 15-të të Superligës së Kosovës.

Me një gol të realizar nga Dabiqaj në të 48′-ën, skuadra e teknikut Ismet Munishi mori tri pikët ndërsa pas zhvillimëve të javës, e katapultojnë të vetme në krye të tabeles me 28 pikë.

Da takimet e tjera të kësaj jave u luajtën :

Drenica- Llapi 3-5 dhe Ballkani- Malisheva 2-0. Ecuria fantastike e skuadrës nga Podujeva me 4 fitore radhazi e ka ngjitur Llapin në vend të katërt.

Java e 15-të Superliga Kosovë:

Gjilani- Drita 1-0

Drenica- Llapi 3-5

Ballkani- Malisheva 2-0

Klasifikimi pas javës së 15-të:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!