Pedri fiton “Golden Boy” 2021

Pedri pas trofeut: “Jam shumë i lumtur e krenar për çmimin. faleminderit për votat dhe afeksionin e treguar ndaj meje”

18 vjeçari i Barcelonës Pedro Gonzales, fiton “Golden Boy 2021” të Tuttosport. Telenti i Barcelonës fiton çmimin individual të prestigjiozes italiane nën 21 vjeç e cila përfshin hartën europiane.

Pjesë e jurisë, emra të njohur si: Lotar Mateus Andrij Shevçenko, Hristo Stoiçkov , Emil Butragueno, Pavel Nedved, Stefan Shapuisat, Luka Toni, Samuel Eto, Alesandro Kostakurta, Van der Sar, Sebastian Veron dhe Rui Costa.

Pedri merr trofeun pas Erling Halandit ndërsa para norvegjezit fituesi ishte portugazi Zhoao Feliks i cili pasoi Matias De Ligt./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!