Dita e ‘Doktorit’, Vale Rosi ndal motorrin

Sot në 15:00 në Valencia, vemendja shkon te lamtumira e Valentino Rosit.
Me Valentino Rosin në garën e fundit mbi motorrë, sot në Valencia mbyllet botërori i MotoGP për edicionin 2021. Tani dihet, kampioni i ri është shpallur francezi i Yamaha, Fabio Kuartararo (sot niset i teti).

Sakaq ‘pole position’ për Horge Martin me Dukati Pramac. Në fakt në ‘Ricardo Tormo’, do të jenë tre motorrë të Dukati-t. Pas Martin vjen Banjaja dhe i treti në nisje do të jetë Xhek Miler.

Numri 46, me garën e tij të fundit do të niset nga vendi i dhjetë.
Piloti i Yamaha, 9 herë kampion bote mbi motorrë pritet të marrë vemendje maksimale në pistë, tribuna e ekrane.

Nisja:

Immagine
Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!