Barcelona dhe Reali luajnë në…Madrid

La Liga do të luajë sot 4 ndeshje të nivelit të lartë dhe shumë të lartë. Në fushë filimisht Barcelona e cila pasi humbi klasiken me Realin në ‘Camp Nou’, do përballet pas pak me një tjetër madrilene.

Në ‘Vallecas’ e pret Vajekano e teknikut Andoni Iralola në radhët e të cilit aktivizohet mbrojësi kuqezi Ivan Balliu. Po në këtë fasho orari ndeshën dhe Majorka- Sevilja.

Betis-Valencia një tjetër duel i ndezur ndërsa në mbëmje Reali pret në Bernabeu’ Osasunën. Tri takime të javës së 11-të u luajtën dje.

La Liga sot:

19:00 Majorka- Sevilja

19:00 Vajekano- Barcelona

20:00 Betis- Valencia

21:30 Real Madrid-Osasuna

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!