Tirana goleadë, Flamurtari kalon Apoloninë

U luajtën sot shumë ndeshje të turit të parë për edicionin e 70-të të Kupës së Shqipërisë. Ishte radha e takimëve të kthimit. U luajt në shumë komplekse sportive, anekse por dhe stadiume.

Ajo që u pa sot në fushë ishte fakti se të mëdhatë kaluan pa probleme. Tirana shënoi 6 herë në portën e Shkumbinit ndërsa Laçi, Vllaznia, Kukësi, Partizani, arritën fitore të pastërta. Dueli Apolonia- Flamurtari shkoi në shtesë. Kaloi Flamurtari pas gjuajtjeve të penalltive.

Rezultate sot të kthimit

GRUPI A

13 tetor 13:30

Teuta-Luzi 2008    2-2 (4-1) 

Partizani-Tërbuni  3-0 (3-0) 

Tirana-Shkumbini   6-0   (3-0)  

Skënderbeu-Veleçiku  4-0 (3-0)  

Korabi-Vora      4-1 (1-2)  

GRUPI B

13 tetor 13:30

Vllaznia-Labëria  4-0   (1-2)

Laçi-Butrinti      4-0    (1-1)  

Kastrioti-Elbasani  2-0 (2-0)

 Apolonia-Flamurtari    1-1 (3-4 pen)  (1-1)  

Egnatia-Turbina       1-0     (1-1)  

Pogradeci-Besa        2-0    (0-1) 

Kukësi-Maliqi  4-0  (0-0) 

  Në kllapa, ndeshjet e vajtjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!