Spanja, Gavi dhe dy gola të Ferran Torres

Nations League, gjysmëfinale në Milano: Itali- Spanjë 0-2 në kohë reale

Në 45 minuta, Spanja “shkrin” Italinë në San Siro. Skuadra e Lius Enrikes ndonëse vijon të luajë pa asnjë futbollit të Realit teksa tekniku ruan linjën e Federatës (!) arriti të fusë në kllapi axurët me një super lojë. e konkretizuar me dy gola.

Furitë e Kuqe ia dolën të shënon dy gola spektakolarë me Ferran Torres por kjo Spanjë e 45 minutave të para ka evidentuar edhe debutuesin e jashtëzakonshëm Pablo Gavira shkurt Gavi vetëm 17 vjeç.

Një lojtar i ri që vjen nga Barcelona dhe që shpesh me veprimet në sektorë të mesfushës kujton legjendën Ksavi Hernandez.

Ndërkohë Italia në fund të pjesës së parë u reduktua në numër pasi Kasarev largoi me dy të verdha Bonuçin. Praktikisht një finale e Spanjës që pritet të çertefikohet pas 45 minutave të së dytës…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!