Getafe shkarkon trajnerin

Skuadra madrilene po kalon periudhën më të errët që kur u ngjit për herë të fundit në La Liga Santander. Një barazim dhe 7 humbje. Ndeshja e fundit e barazuar me Sociedad nuk e shpëtoi dot trajnerin.

Me një pikë në 8 javë Getafe e Madridit e cila sezonin e kaluar ishte pranë zonës Champions në La Liga ka ndërmarrë hapin e parë administrativ.

Sipas një njoftimi në Twitter, klubi spanjoll ka shkarkuar trajnerin Mitchel duke i dhënë fund bashkëpinimit që prej muajit maj të këtij viti.

Klubi nuk ka nguruar ti urojë ish-teknikut suksese ë karrierën e trajningut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!