Torino është bardhezi, marshon Çelsi…

Derbi i përfolur si kurrë më parë në Sera A mes Torinos dhe Juventus u mbyll me fitoren e bardhezinjëve 0-1. Lokateli pas asitimit të Kiezës, gjeti golin 4 minuta nga fundi. Fiton Salernitana ndaj Xhenovas 1-0 ndërsa ndeshja Sasuolo- Inter 1-2

Premier League veçohet barazimi i Junajtid me Everton 1-1. Çelsi fiton me vështirësi në fund ndaj Sauthempton 3-1 (Broja nuk u aktivizua për shkak klauzole mes klubeve). Brajton ndal Arsenalin 0-0 ndërsa Lids fitoi 1-0 me Uatford. Sikundër dhe Uolves teksa kaloi qymyrxhinjtë e Njukasëll 2-1.

La Liga sot në program me 4 takime. Osasuna-Vajekano 1-0, Majorka- Levante 1-0, Kadiz- Valencia 0-0. At. Madrid- Barcelona 2-0

Bundesliga njohu fitoren e Lajpcig- ndaj Bokum 3-0 të Dortmundit 2-1 ndaj Augsburg dhe të Shtutgardit ndaj Hofenheim 3-1. Fituan edhe Gladbah 1-3 ndaj Volfsburg e Frajburg ndaj Hethes së Berlinit 1-2 në ndeshjet jashtë fushe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!