Starton i 83-ti, Teuta-Partizani në kohë reale

Ish futbollisti, Renato Arapi drejtor sportiv i Teutës do shkelmojë topin e ‘parë’.

Nis pas pak në 19:45 Teuta- Partizani në ‘Elbasan Arena’. Praktikisht ndeshja e parë sezonale nën emrin e ri ‘Abissnet Superiore’ (tre vite kontratë).

Nis me VAR dhe me dy skuadra në fushë të denja për njëra-tjetrën. Do ketë një ceremoni të thjeshtë të organizuar nga FSHF.

Gjykon ndërkombëtari Juxhin Xhaja. Në VAR, Kridens Meta.

Në kohë reale:

18′: Gol Teuta shënon Pepi Gjorgiev pas një gabimi të portierit Hoxha 1-0

58′: Zhunior humbet penallti për Partizanin, ishte verdikti i parë i sistemit VAR në Superiore

Formacionet zyrtare dhe protokolli i plotë:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!