Çelsi do Kuonden, Sevilja do 80

Talenti i Seviljes në La Liga Kounde vlen 80 milion euro. Kjo është përgjigja e klubit andaluzian për francezin që kërkohet me insitim nga Tomas Tuhel për te Çeësi.

22-vjeçari me shumë gjasë do bëjë ‘lëmsh’ disa futbollistë të klubit londinez i cili për të ruajtur nivelet e larta konkuruese kërkon ende futbollistë klasi.

Kjo ka bërë që Çelsi të nxjerrë në shitje disa lojtarë si Zouman, Ike Ugbo, Tiemoue Bakajoko, Emerson Palmieri, Dani Drinkëater por dhe Ros Bërkli janë në litën e daljes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!