Tirana 101, Klubi: Të ecim si lider

Klubi futbollit Tirana ditën e sotme ka festuar 101 vjetorin e themelimit të tij. Nëse në 100 vjetor, Tirana në aspektin sportiv, ia doli të fitojë titullin e 25-të kampion, sezonin e kaluar bardheblutë u shkorurëzuan nga Teuta dhe mbetën pa europë. Në prag të edicionit të 83-të, Tirana feston thjeshtë e premton shumë…

“Gëzuar 101 vjetorin Tironë! Në shekullin e ri, bashkë do të shkruajmë histori. Për ata që ishin, për ata që janë, për ata që do të jenë”, shkruante fillimisht klubi i Tiranës në rrjete për të thënë se pas një edicioni jo të mirë, pritet epoka e re e klubit më të tiulluar në vend.

Ndërkohë klubi bardheblu para pak momenteve ka postuar edhe ‘kartolinën’ me tortën numër 101.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!