Arteta ndjen Konten te Arsenal…

Ka fituar Fa Cup por Arsenal nuk sheh të ardhme me Artetën.

Te Arsenal Mikel Arteta i ka orët e numëruara. Tekniku spanjoll me shumë mundësi është i pari teknik që do largohet nga një ekip i elitës angleze.

Humbja 2-0 me Brentford, një marrëdhënje e mëparëshme e krisur jo vetëm me lojtarë të caktuar por dhe me drejtues e tifozë, bën që i “Coviduari” i parë në pankinat e Premier të bëjë gati valixhet.

Sipas mediave italiane, Arsenal konsideron ta largojë Artetan nga detyra dhe ta zëvendësojë atë me Antonio Konten e papunë.

Deri tani, Arteta në krye të Arsenalit në 87 ndeshje ka regjistruar 47 fitore, 24 humbje dhe 16 barazime. Tregues aspak të denjë për një klub gjithë histori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!