Skandali te Everton futbollisti i akuzuar për…

Sipas raporteve të ndryshme të mediave në Angli dhe të raportuar nga TMW, një lojtar i Everton u arrestua të premten e kaluar me akuzat e veprave seksuale me minorenë.

Raportuar se 31-vjeçari u arrestua para fundjavës dhe u la i lirë me kusht. Klubi indirekt konfirmoi lajmin, pa përmendur emrin e të dyshuarit, me një postim që u shfaq në faqen zyrtare të internetit mbrëmë:

“Everton konfirmon se është pezulluar një lojtar i ekipit të parë në pritje të një hetimi nga policia. Klubi do të vazhdojë të mbështesë autoritetet me hetime dhe nuk do të lëshojnë deklarata të mëtejshme mbi këtë çështje “.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!