Xhokoviç shuan ëndrrën e Berretinit, triumfi i 6-të…

Pak kilometra nga impianti i finales së ‘Euro 2020’ (Wembley), Itali- Angli, u luajt një finale e madhe në tenis. Novak Xhokoviç mund 3-1 italianin Berretini

Xhokoviç- Berretini: 6-7,6-4,6-4,6-3.

Novak Xhokoviç fiton finalen e Uimbëlldonit ndaj italianit Mateo Berretini. Trofeu i 6 në tokën angleze për serbin 34 vjeçar i cili në total arrin numrin 20. Aq sa Roxher Federer dhe Rafael Nadal.

2011, 2014, 2015,2018,2019, 2021, Grand Slame-t e fituara nga Xhokoviç në Uimbëlldon. Sot fitorja ishte speciale, Xhokoviç i cili kryen gjestin e ngrënjes së fijeve të barit në fund të ndeshjes. Trofeu sipas protokollit, festa legjitime.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!