E prezanton Tare, Sarri: Këtu për të bërë futbollin tim

Trajneri i ri i Lacios Mauricio Sarri është prezantuar sot zyrtarisht. Drejtori sportiv, Igli Tare teksa prezantoi 61 vjeçarin tha: “Ne jemi shumë të lumtur që prezantojmë trajnerin e ri.

Gjej rastin të falënderoj Simone Inzagin dhe stafin e tij për punën e bërë gjatë pesë viteve të fundit. E urojmë atë për sukses edhe tek Interi. Pse Sarri? Për ne ishte një mundësi e shkëlqyeshme për të hedhur një hap më të vështirë.

E dinim se kishim bërë një punë të shkëlqyeshme, por me Sarrin është një terren për t’u provuar, edhe në këto kohë të vështira, që të gjithë po kalojnë në botën e futbollit. Kemi marrë një trajner me përvojë, i cili synon grupin dhe lojën agresive sulmuese. Kjo reflekton shpirtin e Lacio. Ne e mirëpresim Sarrin. Shpresojmë të gëzohemi për shumë gjëra të mira”.

Ndërkohë tekniku tha se ai ishte te lcio për të bërë më të mirën. Nuk një dualizëm me Murinjon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!