Mesi goli klas, Argjentina një pikë ndaj Kilit

Dua një trofe me Argjentinin’ –kështu ishte deklaruar Lionel Mesi në konferencën për shtyp para se në msenatë të luante ndaj Kilit për ‘CONMBOL Copa America’.

Në fakt takimi hapet me një kryevepër i Lionel Mesit. Nga jashtë zone daj Kilit me një goditje të lirë të përsosur, pleshti’ gjen kryqëzimin e shtyllave në të majtë të Klaudio Bravo (dikur shokë skuadre te Barça) për të zhbllokuar në minutën e 33-të.

Por pas një penalltie të shpërdoruar (pritur nga portieri) nga Vidal vjen barazimi me vargas dhe kjo ngjau në të 57-n.

Në takimin tjetër të mengjesit të sotëm Paraguaji kaloi 3-1 Bolivinë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!