Ronaldo një ndeshje dy rekorde, Francë-Gjermani, finalja…

Ronaldo luan europianin e 5 dhe vendos rekrord si lojtari i vetëm me 11 gola në Europanë.

Pas Hungari-Portugali 0-3 për kampionët e Europës në fuqi të Portugalisë (Ronaldo shënoi dy gola për të 11-tin për rekord) grupi i ‘hekurt’ vijon me një tjetër finale. Kësaj radhe pa numrin rekord të tifozëve.

Do të luhet ndeshja e dytë e Grupi F dhe Francë- Gjermani me 20% të akpacitetit me tifozë.

Gjykon spanjolli Karlo Del Cerro.

Formacionet zyrtare:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!