Franca sillet si kampione ndaj Gjermanisë

Euro 2020′ Grupi F: Francë-Gjermani 1-0 (Humels aut 20′)

Mbrëmjën e sotme ndërsa luhej ndeshja e fundit e Grupit F, Franca shfaqet potente ndaj Gjermanisë në një takim të rivalizuar në Mynih. Kampionët e botës ia dolën përmes një autogoli të shënuar nga Humles të merrnin tri pikë duke lënë në vend të tretë në grup pikërisht gjermanët.

Nëse Gjermania krijoji shumë raste në pjesën e dytë dy topa të përfunduar në rrjetë në këtë fraksion, i takojnë ‘Gjelave’ me Benzema dhe Mbape. VAR i quajti të parregullt por në kahun tjetër sulmuesit gjeramnë nuk ditën të përfitonin për të balanancuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!