Sarri zyrtarisht trajner i Lacios

Trajneri që pëlqen Elseid Hysajn si futbollist, pritët të ndërtojë një Lacio konkuruese.

Mauricio Sarri më në fund zyrtarisht trajner i Lacios në Seria A. Ish trajneri i Napolit, u zyrtarizua pak më parë, ndërsa kanalet sociale të Lacios kishin sinjalizuar për njoftimin e klubit bardhekaltër.

Në Twitter, Lacio, nisi një prezantim me video të Sarrit dhe Sarrismos, “Koncepti i lojës së futbollit i mbrojtur nga trajneri Maurzio Sarri, bazuar në shpejtësinë dhe prirjen sulmuese”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!