Lista e Uellsit, sot skuadra e Peixh përballë Shqipërisë

Do të garojë pas një jave në fazën finale të ‘Euro 2020’ në Grupin A. Uellsi i teknikut Robert Peixh përpara se të ndeshet në 12 qershor në Baku (15:00) me Zvicrën e Petkoviç (në grup me Turqinë, Italinë dhe Zvicrën), sot në testin me Kombëtaren e Shqipërisë. Parashikuar në 18:00 në Kardif.

Në këtë takim do të arbitrojë një treshe irlandeze me kryesor Neil Dojle. Ndihmësa të tij do të jenë Uejn MekDonel dhe Darrag Kigan.

Uellsi ka grumbulluar këta futbollistë për ‘Euro 2020’.

Uells lista:

Portierë; Uejn Hensej (Kristal Palasë) Dani Uart (Lester), Adam Dejvis (Stok Siti).

Mbrojtës; Ben Dejvis (Tot), Kris Mepham (Buornmëth), Kris Ganter (Çarlton), Ris Dejvis (Shefild Utd), Neko Uliams (Liverpul), Konur Roberts (Suonsi) Ben Kabango (Suonsi),Tom Lokier (Luton).

Mesfushorë:Xho Alen (Stok Siti), Xho Morrell (Luton),Etam Ampadu (Çelsi),Metju Smith (Siti),Xhoni Uliams (Kardif), Aron Ramsej (Juve), Dilan Levit (Junajtid), Rubin Koluill (Kardif),Dejvid Bruks (Bornmëth),Herri Uillson (Liverpul)

Sulmues; Kifer Mur (Kardif),Garet Bejl (Real),Tajler Roberts (Lids) Daniel Xhejms (Junajtid) Tr: Robert Peixh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!