Murinjo te Roma, Sarri…

Një portugez për një portugez.

Roma lë jashtë Sarrin dhe i beson një trajneri famoz si Murinjo. Në vend të Fonsekës.

Kryeqytetasit e kanë zyrtarizuar në faqen e tyre ne rrjete. Hoze Murinjo i shkarkuar nga Totenhem, ka gjetur dakortësinë me kryeqytetasit dhe ka firmosur një kontratë deri në vitin 2024.

Mbetet për t’u parë në vazhdim paga sezonale e Murinjos në Romë. Kështu, Murinjo rikthehet në Itali pas eksperiencës me Interin dhe do trajnojë Marash Kumbullën…Axhenda e prezanimit në fund të sezonit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!