Në ‘Etihad’, Siti- PSG, formacionet…

Moti me shi shoqëron këto momente (50 minita para startit) qytetin e Mançesterit, vendasit dyshojnë në mosaktivizimin e Mbape.

Pas pak në ‘Etihad’, duke nisur nga ora 21:00 Mançester Siti dhe PSG, për t’i vënë vulën biletës së parë finaliste të Ligës së Kampionëve të këtij sezoni.

Për të shkuar drejt Stambollit, vendasit e Pep Guardiolës, do duhet të ruajnë avantazhin e së vajtjes ndërsa ‘qytetarët’, fituan në Paris 1-2.

E kundërta vlen për PSG e cila duhet të shënojë së paku 2 gola në portën vendase. Në pikëpyetje aktivizimi i Mbape.

Formacionet zyrtare dhe vendosja grafike:

Mançester Siti:

Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Fernandinho, Gündogan; Mahrez, Foden, Bernardo Silva. Tr: Pep Guardiola

PSG:

Keylor Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Ander Herrera, Paredes, Verratti; Di Maria, Icardi, Neymar.Tr: M. Poçetino

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!