Poçetino i shqetësuar, Mbape në dyshim ndaj Sitit

Në vigjilje të ndeshjes së kthimit nesër në Etihad mes Mançseter Sitit dhe PSG-së, sulmuesi i miqëve Kilian Mbape është tërësisht në dyshim për tu aktivizuar.

Poçetino në konferencën për shtyp sqaron momentin: “Mbape do të stërvitet vetëm sonte. Ne do të shohim nëse është në dispozicion për nesër. Po, jam i shqetësuar për të. Do të shohim në orët e ardhshme nëse do të jetë në dispozicion.

Kështu në prag të ndeshjes kundër Sitit, trajneri i PSG, nuk e fsheh shqetësimin e tij për gjendjen e sulmuesit francez, në dyshim për shkak të një problemi të muskulor të këmbës së djathtë.

Ndërkaq takimi i parë gjysmëfinal luajtur në Paris, ka përfunduar 1-2 për skuadrën e Pep Guardiolës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!