Lushkja: Të sigurojmë shpejt europën…

Njeriu i ndeshjes në Laçi- Kukësi (2-0), Regi Lushkja në “gol pas goli”, ka thënë se kjo fitore merr rëndësi të madhe për objektivët e klubit:
Në radhën e parë të sigurojmë Europën e pse jo për titull, jemi aty me ekipet e tjera e pse jo”, thotë numri 10 bardhezi.

“Kam luajtur në çdo pozicion në mesfushë, por nuk është probleme ku të vendosë trajneri, unë do të bëj detyrën dhe do të bëj maksimiumin për ekipin”.

“Patëm një bisedë të shkurtër me Mazrekajn, nuk ndjehej mirë se kishte një dëmtim të vogël, e mora unë përsipër”.

“Pyeta edhe shokët e mi pse po protestonin, por nuk e di se pse. Të ishte shtyllë e kthehej do ishte i parregullt po kjo”.

“Me Kukësin në fazën e dytë kam dhënë tre asiste, por e rëndësishme është të ndihmoj ekipin që të marr fitoren, është e rëndësishme për momentin.”

“Në radhën e parë të sigurojmë Europën e pse jo për titull, jemi aty me ekipet e tjera e pse jo”.

“E dorëzova shiritn se po futej Ignjatoviç, i thashë dhe ai e mori se ai është kapiteni i parë, unë bëra detyrën që t’i thoja”,-tha Regi Lushkja njeriu i ndeshjes sot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!