Hamilton i pari në Portugali

Kampioni në fuqi i botës Luis Hamilton ka triumfuar sot në Portugali për Çmimin e Madh në Formula 1.

Një garë e cila pa në vijën e parë Valteri Botas, Luis Hamilton me mercedes dhe Mark Verstapen me Red Bull.

Ndërkaq mes kalvarit të xhirove, britaniku ia doli në fund të presë shiritin e finishit duke merituar vendin e parë.

Në fillim të garës Hamilton 7 herë kampion bote me njëvëndëshe, u parakalua nga holandezi Verstapen por katër xhiro më vonë, Hamilton me 44 e tij, e kaloi Verstapenin dhe i shkoi garës deri në fund.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!