Betis frenon Atletikon, La Liga një …rebus

Betis- Atletiko Madrid 1-1

Tetë javë nga prologu, tri ekipe në valle për titullin. Ndahen në 2 pikë.

Në ‘Benito Villarin’ të Seviljes Real Betis ndal kryesuesit e La Liga-s duke e kthyer pjesën e mebtur të sezonit në Spanjë mjaft dramatike. Këtë mbrëmje Betis ndaj Atletiko Madrid epa vetën shpejt poshtë një goli teksa karrsako në të 5-ën kaloi përpara skuadrën e Simeones.

I menjëhershëm reagimi i vendasëve ndërsa pa kaluar shumë minuta, ia dalin të barazojnë me Telon në të 20-ën. megjithë orvajtjet e miqëve por dhe rastet e Betis, ndeshja nuk u zhbllokua. Kështu Atletiko mjaftohet me një pikë dhe kryeson tabelën me vetëm një pikë mbi Real Madrid dhe 2 pikë më shumë se Barça.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!