Juve-Napoli, Hysaj e Rrahmani në fushë

Ndeshja e prapambetur e javës së tretë nis në 18:45.

Juventus do të presë më në fund në shtëpi Napolin e shqiptarëve Hysaj dhe Rrahmani. Një duel i cili merr gjithë vemendjen e Seria A pasi një tjetër hap falso i bardhezinjëve, do katranoste në maksimum objektivin e zonjës dhe vetë Andrea Pirlos në presion.

Në anën tjetër, Gatuzo ka besim te dyshja shqiptare. Raporet e fundit nga klubi i presidentit De Laurentis, evidentojnë se Amir Rrahmani ka parakaluar Manolas dhe do të jetë në fushë.

Formacionet e mundëshme:


Juventus: Shezni; Kuadrato, de Ligt, Kielini , Danilo, McKein, Bentakur, Rabiot,Kieza,; Morata, Ronaldo. Tr: A. Pirlo.

Napoli: Ospina; Di Lorenco, Rrahmani, Kulibalay, Hysaj, Deme, Fabian Ruiz, Lozano, Zhelinski, Insinje, Mertens. Tr: Xh. Gatuzo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!