Juventus dorzon ‘titullin’, Arsenali shpëton nderin…

Benevento e Filipo Inzagit realizon befasinë e madhe të ditës. Për javën e 28 të Seria A, skuadra debutuese e Beneventos, ka mundur në Torino, Juventusin vendas në shifrat 0-1. Praktikisht bardhezinjtë kanë mbyllur llogaritë me titullin e sivjetëm.

Befasi ka dhe në Gjermani ku Hertha shpartallon Leverkusen 3-0. Në Angli derbi Uest Ham- Arsenal u mbyll 3-3. Një çmenduri e vërtetë teksa skuadra e David Mojes pas 32 minutave ishte duke udhëhequr 3-0. Mbrrihet në fund nga topçinjtë.

Ndrëkaq derbi legjendar i Skocisë ndërmjet Selltik dhe Rejnxhers luajtur në 13:00 u ndal te shifrat 1-1. vijon…

Seria A:

Verona-Atalanta 0-2

Juventus-Benevento 0-1

Udineze-Lacio 0-1

Sampdoria-Torino 1-0

Fiorentina-Milan 2-3

Roma- Napoli 0-2

Bundesliga:

Hofenheim- Mainz 1-2

Hertha-Leverkusen 3-0

Frajburg-Augsburg 2-0

Premier League:

Uest Ham-Arsenal 3-3

Aston Vila- Totenhem 0-2

La Liga:

Getafe-Elce 1-1

Vlaencia- Granada 2-1

Vijarreal- Kadiz 2-1

At. Madrid- Alaves 1-0

Real Sociedad-Barcelona 1-6

Premier League (Skoci)

Selltik-Gllasgou Rejnxhers 1-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!