Legia e ‘shet’ si yll, Muçi zgjedh numrin…

Legia e Varshavës krenohet me blerjen e Ernest Muçit që sipas tyre figuron më e goditura e viteve të fundit. E kanë cilësuar si gjeniun e Ballkanit dhe pasi e morën për 500 mijë euro nga Tirana, po insistojnë ta ‘joshin’ 19 vjeçarin me gjithëçka sportive që klubi i famshëm zotëron.

Sot, Legia në rrjete, ka hedhur idenë e një sondazhi me të cilin pyet mbështetësit se me cilin numër duhet të luajë Ernest Muçi.

Te Tirana futbollisti ka preferuar numrin 20 ndërsa të njëjtën fanellë ka preferuar edhe me kuqezinjtë deri në 21 vjeç. Zor se mund të heqë dorë edhe në Poloni me fanellën e re të Legias me të ciën është lidhur deri në qershor 2025.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!