Në Rusi me tifozë, Europa League ngjiz…

E veçanta vjen nga Beogradi dhe Krasnodari aty ku Zvezda-Milan dhe Krasnodar – Dinamo Zagreb përpos golave të shumtë, luajtën me numër të madh tifozësh.

Ndeshjet e vajtjes për Europa League drejt 1/16 nisen sot në 16:00 teksa Dinamo Kiev dhe Klub Bryzh barazuan 1-1.

Më pas e stafeta i kaloi ndeshjeve të orës 18:55 ndërsa në fushë u panë 8 çifte. Totenhem mundi në Budapest Volfsbergerin austriak ndërsa Junajtid teksa luajti në Allianz Stadium të Torinos kaloi Sociedadin ‘vendas’ në shifrat

Milan nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 me Crvena Zvezdën në Beograd. E veçanta vjen nga Beogradi dhe Rusia aty ku Zvezda-Milan dhe Krasnodar – Dinamo Zagreb përpos golave të shumtë, luajtën me numër të madh tifozësh.

Shifrat sot:

Dinamo Kiev-Bryzh 1-1

18:55

Volfsberger-Totenhem 1-4

Real Sociedad-Man. Junajtid 0-4

Zvezda-Milan 2-2

Slavia Pragë- Lieçester 0-0

Sp. Braga-Roma 0-2

Krasnodar-Dinamo Zagreb 2-3

Jang Bojs- Leverkusen 4-3

Olimpiakos Pire- PSV 4-2

21:00

Benfika- Arsenal (Romë, Itali)

Antverp- Gllazgou Rejnxhers

Salsburg-Vijarreal

Molde-Hofenheim (Vijarreal, Spanjë)

Granada- Napoli

Makabi Tel Aviv-Shahtjor Donetsk

Lilë-Ajaks…vijon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!