Nis Europa League, duele të balancuara

Pandemia e rënduar: Katër takime luhen në fushë neutrale

Pas takimëve të vajtjes në Ligën e Kampionëve, nisin sot edhe ndeshjet e Europa League. Do të luhet për 1/16 dhe ndeshjet do të jenë në dy fasho oraresh.

Në 18:55 dhe 21:00. Përjashtim bën vetëm çifti Dinamo Kiev- Klub Bryzh i cili nis në 16:00.

Pas takimëve të sotme të kthimit janë caktuar në datën 25 shkurt. Benfika- Arsenal, Granada-Napoli, Salsburg-Vijarreal apo Sociedad- Mançester Junajtid, disa nga duelet e ndezura të ditës.

Programi për sot Europa League 1/16.

16:00

Dinamo Kiev-Bryzh

18:55

Volfsberger-Totenhem ( Budapest,Hungari)

Real Sociedad-Man. Junajtid ( Torino, Itali)

Zvezda-Milan

Slavia Pragë- Lieçester

Sp. Braga-Roma

Krasnodar-Dinamo Zagreb

Jang Bojs- Leverkusen

Olimpiakos Pire- PSV

21:00

Benfika- Arsenal (Romë, Itali)

Antverp- Gllazgou Rejnxhers

Salsburg-Vijarreal

Molde-Hofenheim (Vijarreal, Spanjë)

Granada- Napoli

Makabi Tel Aviv-Shahtjor Donetsk

Lilë-Ajaks

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!